1 stycznia 2015

Frankfurt nad Menem

Pocztówki z Niemiec, które do mnie docierają z oficjalnej wymiany nie są zbyt atrakcyjne. Można odnieść wrażenie, że innych nie mają. Ale właśnie dostałam kilka nowych widokówek z Frankfurtu nad Menem. Uważam, że są całkiem ładne i zmieniłam swoją opinie o niemieckich pocztówkach.

Frankfurt nad Menem to piąte co do wielkości miasto Niemiec i największe miasto Hesji. Jedna z najważniejszych metropolii finansowych świata, siedziba wielu banków. Dzięki swemu doskonałemu położeniu stał się ważnym węzłem komunikacyjnym o europejskim znaczeniu. Frankfurt jest również wielkim ośrodkiem targowym, trzecim co do wielkości na świecie.

To także miasto Johanna Wolfganga Goethe'go, niemieckiego poety przełomu XVIII i XIX wieku, który tutaj się urodził.


 

 

Dwie z pocztówek utrzymane w klimacie świąteczno-noworocznym. Wszystkie przedstawiają to samo miejsce - rynek Römerberg, przy którym znajdują się zabytkowe kamienice. Stoi tu także jeden z najstarszych ratuszy w Niemczech, oraz pochodząca z XVII wieku Fontanna Sprawiedliwości przedstawiająca postać bogini Justitia trzymającej wagę i miecz.

8 komentarzy:

 1. Bardzo ładny ten rynek, lubię taką charakterystyczną zabudowę :) Wszystkie pocztówki są świetne, chociaż te zimowe jakoś bardziej mnie urzekły, bo są takie magiczne trochę ;)
  Ja akurat na pocztówki z Niemiec nie narzekam, bo zazwyczaj otrzymuję nawet ładne kartki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakie piękne pocztówki, jakby z bajki:) Goethe zawsze kojarzył mi się z Weimarem, a tu Frankfurt. Zawsze można się dowiedzieć czegoś nowego na Twoim blogu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, w Weimarze spędził znaczną część życia i tam zmarł.

   Usuń
 3. Piękne kartki, uwielbiam to połączenie świątecznych, ośnieżonych widoczków ze świątecznymi życzeniami. Niemieckie jarmarki bożonarodzeniowe to coś, co chciałabym odwiedzać co roku. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczne karteczki :) Taka kolorowa zabudowa jest cudowna :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piekne te kartki, szczególnie dwie pierwsze :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gdybym nie wiedziała gdzie te kamieniczki stoją, pomyślałabym, że w którymś ze skandynawskich krajów. Wyglądają ślicznie!
  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ładne pocztówki :)

  OdpowiedzUsuń