10 stycznia 2015

Patagonia

Patagonia to kraina geograficzna w południowej części Ameryki Południowej, położona na terenie Argentyny i Chile. Rozciąga się się między Oceanami: Atlantyckim a Spokojnym, a na północy sięga po rzekę Rio Negro. Około 1/3 jej powierzchni należy do Chile, reszta znajduje się na terenie Argentyny.


Ta piękna pocztówka prawie z krańca świata, z południa kontynentu. Przedstawia masyw górski Torres del Paine znajdujący się w parku narodowym o tej samej nazwie, w południowej części Patagonii, w Chile. Najwyższy szczyt sięga ok. 2500 m.
Park Narodowy Torres del Paine znajduje się na liście UNESCO, co prawda nie WHS, ale liście rezerwatów biosfery.

9 komentarzy:

 1. Niesamowita pocztówka :) Nie dość, że ośnieżone góry, to jeszcze zieleń w dolnej części kartki. Napis Patagonia jest idealnym dopełnieniem :) Gratuluję, naprawdę bardzo ładna kartka!

  OdpowiedzUsuń
 2. O mamo! Przegenialna ta kartka! :O

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaskoczyła mnie wysokość największego szczytu - spodziewałam się, spoglądając na kartkę, że te góry są trochę wyższe :-) Niemniej jednak pocztówka jest śliczna <3 sama chciałabym taką dostać :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasz Giewont też wygląda potężnie a ma poniżej 2000 m :)

   Usuń
 4. Piękna kartka:) Ta góra jest niesamowita :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowy10/1/15 18:39

  Dałam ci na mail'u małe korekty w adresie, jakbyś mogła zaglądnąć to będę wdzięczna :)

  OdpowiedzUsuń
 6. W oddali górskie szczyty, a blisko czerwone kwiaty i zielona trawa, no piękne połączenie :)
  Też mam pocztówkę z samiutkiego krańca Ameryki Płd., nawet z jakichś wysepek i śmieję się, że to prawie jak z Antarktydy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Naprawdę śliczna pocztówka :-) I cudowne połączenie - góry, kwiaty.

  OdpowiedzUsuń
 8. Też mam pocztówkę z Patagonii, ale niestety przyszła na mój stary adres, chwilę po mojej wyprowadzce i jeszcze nie udało mi się jej przejąć. Nawet nie wiem jak wygląda, ale musi być super, w końcu jest z Patagonii!

  OdpowiedzUsuń