4 stycznia 2015

Sri Lanka

I jeszcze jedna pocztówka ze zwierzętami, pierwsza ze Sri Lanki.

Sri Lanka to państwo w Azji Południowej, na wyspie Cejlon  wraz z mniejszymi przybrzeżnymi wyspami. Do 1972 roku nosiło tę samą nazwę co wyspa, Cejlon.
Oficjalną stolicą kraju jest Sri Dźajawardanapura Kotte, jedno z przedmieść Kolombo, do którego przeniesiono parlament w celu zdecentralizowania tego największego miasta. Wciąż jednak większość instytucji centralnych znajduje się w Kolombo, z którego będą w przyszłości przenoszone. 
Z racji swojego kształtu i położenia względem Półwyspu Indyjskiego Sri Lanka bywa nazywana 'Łzą Indii" albo 'Łzą na policzku Indii', a także 'Perłą Oceanu Indyjskiego'.

Pocztówka ze Sri Lanki przedstawia życie dzikich zwierząt w Parku Narodowym Yala leżącym w południowo-wschodniej części wyspy, drugim co do wielkości parku Sri Lanki.6 komentarzy:

 1. Uwielbiam dzikie zwierzęta na pocztówkach

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa kolekcja różnorodnych zwierząt w jednym miejscu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowne są pocztówki z tak dalekich i nieznanych krajów :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna pocztówka, szczerze zazdroszczę.
  Zostałaś nominowana do Liebster Blog Award na moim blogu :)
  http://zielonaskrzynkanalisty.blogspot.com/2015/01/liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna kartka z tej wyspy :) Lubię takie dzikie zwierzęta i napis z jakiego państwa pochodzą - pocztówka marzenie ;) W sumie posiadam w swojej kolekcji już kilka gadżetów ze Sri Lanki, a kartki nie mam, bo ktoś zapomniał ją włożyć do koperty :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja ze Sri Lanki też nie mam kartki - ale mam magnes na lodówkę i breloczek :)

  OdpowiedzUsuń