25 stycznia 2015

Strój bawarski

Strój bawarski każdy skojarzy bez zastanowienia.
Żeński stój bawarski to inaczej Dirndl, składa się z bluzki, spódnicy, fartucha i gorsetu. Sposób w jaki zawiązany jest sam fartuch zawiera informację na temat tego czy właścicielka jest panną, mężatką czy może wdową.
Na bawarski strój męski, Tracht, składają się skórzane krótkie spodnie z szelkami, naciągnięte podkolanówki oraz kapelusz z piórkiem.Te ludowe stroje /na pocztówce w wersji 'młodzieżowej'/ noszone w południowych Niemczech i Austrii, oparte są o historyczny ubiór chłopów zamieszkujących Alpy.
Dzisiaj są zakładane na specjalne okazje i wydarzenia. Dziewczyny ubrane w ten strój zobaczyć można między innymi na popularnym festiwalu Oktoberfest w Monachium.

9 komentarzy:

 1. ja takie stroje kojarzę już bez problemu, właśnie się uczę landeskunde ( krajoznawstwo niemieckie )
  a pocztówka prześliczna !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to rzeczywiście masz solidne podstawy :)

   Usuń
 2. oo, kiedyś mieliśmy Karnawał Niemiecki w szkole i byłam przebrana za Bawarkę, może nie tak dokładnie, ale trochę przypominałam :D strój bawarski bardzo mi się podoba.
  kartka urocza!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sara, jak tak opowiadasz o swojej szkole to aż chciałabym ją odwiedzić, bo wydaje się bardzo interesującym miejscem. Poza tym jestem ciekawa jak wyglądają w niej lekcje geografii :p

   Usuń
 3. Świetna kartka :) Ja kiedyś kupiłam swojemu synkowi takie spodenki w ramach stroju karnawałowego :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przepadam za strojami ludowymi, ale właśnie strój bawarski stanowi wyjątek. Jest na prawdę piękny!

  OdpowiedzUsuń
 5. Pocztówka jest bardzo słodka, a te dzieciaki świetnie pasują do tego tła i samych strojów. Lubię kartki z tradycyjnymi strojami więc ta także mi się podoba, bo poza tym nie jest taka "sztywna" , tylko wywołuje uśmiech :)

  OdpowiedzUsuń