7 kwietnia 2015

Witaj Japonio

Od roku bawię się w wymianę pocztówek, ale dopiero teraz udało mi się zdobyć pocztówkę z Japonii.
Japonia to państwo usytuowane na wąskim łańcuchu wysp u wschodnich wybrzeży Azji. Archipelag składa się z czterech głównych wysp: Hokkaido, Honsiu, Sikoku i Kiusiu oraz prawie 7000 mniejszych wysepek.
Większość powierzchni jest pokryta górami. Najwyższym szczytem jest czynny wulkan Fudżi liczący 3776 metrów. Leży na wyspie Honsiu, na południowy zachód od stolicy, Tokio. Jego szczyt, przez większą część roku pokryty jest śniegiem. Wokół wulkanu, od strony północnej, rozpościera się pięć jezior. Na zdjęciu Fudżi odbija się w tafli jeziora Kawaguchi.
Ostatnia erupcja miała miejsce na początku XVIII wieku, ale prawdopodobieństwo kolejnych ocenia się jako znaczne. W ub. roku wybuchł w Japonii inny wulkan, Ontake. Śmierć poniosło wówczas kilkadziesiąt osób.

Góra Fudżi została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako obiekt dziedzictwa kulturowego – święte miejsce i źródło artystycznej inspiracji.

A te pięknie kwitnące drzewa z różowymi kwiatami to sakura -  japońska nazwa ozdobnych drzew wiśniowych i kwiatów, które podobno w Tokio już kwitną, chociaż np. w Sapporo zimno i śnieg.

12 komentarzy:

 1. Japonia- kraj kwitnących wiśni.
  Przepiękna pocztówka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Co tu dużo mówić, Japonię uwielbiam całym sercem :D Kartka jest przepiękna, tylko czemu te nazwy wysp są takie pokręcone? Musiałam się ich uczyć na geografię - język połamany :p

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję doczekania się Japonii! :)
  Marzeniem moim jest zobaczenie takiego widoku jak na tej pocztówce na żywo :)!
  Każda kartka z tego państwa mnie zachwyca i inspiruje i bardzo lubię oglądać je na innych blogach.

  OdpowiedzUsuń
 4. WOW! Piękna kartka!

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękna pocztówka! To miejsce naprawdę wygląda magicznie i tak... bardzo inaczej niż miejsca, do których się przyzwyczailiśmy w Polsce :)
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Widok rzeczywiście urzekający. Szkoda tylko, że trochę się przytarła w transporcie ale mam nadzieję, że to nie ostatnia. Wam też życzę takich pocztówek :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Te kwitnące drzewa muszą naprawdę pięknie wyglądać. Kartka jest śliczna :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Też mam kartę z Japonii i to podobną (tez z tą górą) :)

  weraweronika.blogspot.com <---- możesz ją tu zobaczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Japonia to kraj o odmiennych zwyczajach i kulturze. Czytałam książki i przewodniki, ale muszę się przyznać, że niewiele zdjęć oglądałam, czy to dotyczyło krajobrazu, czy wnętrza domu, czy wystroju kawiarni. Najczęściej pokazywana była ciasnota i ruch uliczny. Pocztówka miła dla oka. Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 10. Pocztówka idealna jeżeli chodzi o Japonię :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Góra Fudżi i wiśnia - 2 główne symbole Japonii, chyba nie można znaleźć bardziej charakterystycznej pocztówki z tego kraju.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ślicznie, aż chciałoby się tam być....

  OdpowiedzUsuń