20 kwietnia 2015

Urugwaj

Do kolekcji dołączył nowy kraj.
Urugwaj to państwo w Ameryce Południowej, nad Atlantykiem, graniczące z Argentyną i Brazylią. Stolicą państwa jest Montevideo.Calle de los Suspitos to ulica położona w zabytkowej części miasta Colonia del Sacramento, w południowo-zachodniej części Urugwaju. Miasto zachowało swoje historyczne centrum wraz z siatką ulic, która dostosowała się do układu terenu. To centrum miasta, zbudowane przez Portugalczyków a później rozbudowane przez Hiszpanów, będące świadectwem czasów kolonialnych, zostało wpisane w 1995 r. jako jedyny obiekt z Urugwaju na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

O uliczce krążą różne opowieści, niestety wszystkie dość ponure.
Jedna z nich mówi, że tutaj zebrano więźniów skazanych na śmierć i pozwolono aby utonęli w falach przypływu. Tu też znajdowały się liczne domy uciech dla żeglarzy, a duchy ofiar morderstw, które były na porządku dziennym, straszą do dziś.

8 komentarzy:

 1. chyba nie chciałabym się znaleźć na tej uliczce :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kartka bardzo ładna, no i UNESCO :) Choć historie związane z uliczką nie zachęcają za bardzo do jej odwiedzenia...

  OdpowiedzUsuń
 3. Zobaczyłam zdjęcie i pierwsze co mi przyszło do głowy to slumsy. Okazuje się, że to centrum miasta i to wpisane do UNESCO. Chyba nie chciałabym się znaleźć w tym miejscu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Do mnie bardzo długo szła pocztówka z tego kraju :(
  Ale jest pięknie ! :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Historie straszne, ale odzwierciedlają klimat epoki :-). Zazdroszczę kartki z Urugwaju :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję nowego państwa :) Uliczka pomimo strasznych, ale zapewne prawdziwych historii, wygląda zachęcająco i pewnie z ciekawości chciałabym zapuścić się w te tereny, ale na pewno nie po zmierzchu :) ale faktycznie zaskakujące jest to, że znajduje się na liście UNESCO!

  OdpowiedzUsuń
 7. prawdziwa "atrakcja" taka uliczka. chociaż... pewnie gdybym miała okazję być w Urugwaju (czyli pewnie nigdy), zapewne bym tam poszła, z czystej ciekawości.
  gratuluję nowego państwa! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję karteczki z nowego miejsca! Ja jeszcze nie posiadam kartki z Urugwaju, ale bardzo bym chciała, jak chyba każdy :D

  OdpowiedzUsuń