13 kwietnia 2015

Santo Antao

Santo Antao  to najbardziej na zachód wysunięta wyspa w archipelagu Wysp Zielonego Przylądka /mapka TU/. Druga pod względem powierzchni /ok. 800 km2/ i trzecia pod względem ludności /nieco ponad 40 tys. mieszkańców/. Najbardziej górzysta, a jednocześnie najbardziej rolnicza wyspa Cabo Verde. I uchodzi za najpiękniejszą. Zawdzięcza to przede wszystkim zróżnicowanemu krajobrazowi, wysokim wulkanicznym szczytom dochodzącym do 2000 m wysokości, głębokim dolinom porośniętych tropikalną roślinnością. Uroku tym pejzażom dodają wioski przyklejone do górskich zboczy, drogi wijące się  serpentynami i strome, urwiste ściany schodzące wprost do oceanu.

To tylko kilka pocztówek jakie posiadam z tej wyspy.
 

 

11 komentarzy:

 1. Piękne pocztówki, a krajobrazy faktycznie zróżnicowane, co widać zarówno na kartkach, które pokazałaś, jak i na zdjęciach w Internecie. Wyspa posiada na pewno wiele ciekawych miejsc, które koniecznie warto zobaczyć :) Osoby, które odwiedziły ten zakątek świata zapewne były pod wrażeniem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każda z Wysp Zielonego Przylądka jest inna, kiedyś pokażę kolejne pocztówki. To chyba jedno z miejsc jeszcze broniące się przed masowym napływem turystów.

   Usuń
 2. ta pierwsza jest bardzo fajna, ostatnio polubiłam mapki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam połączenie gór i morza! Najchętniej zamieszkałabym tam w jakiejś małej chatce :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy13/4/15 18:33

  Uwielbiam widoki z górami.. a te pocztówki przepiękne.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkie kartki są piękne!
  Dziękuję za wzięcie udziału w rozdawajce. Karteczka oczywiście do Ciebie poleci. Jednak zanim to nastąpi proszę Cię o kontakt, gdyż wcześniejsza wiadomość do mnie nie dotarła
  http://widokowkiweroniki.blogspot.com/2015/04/kwietniowa-rozdawajka.html#comment-form

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem zachwycona pocztówkami:)
  Z chęcią przygarnęłabym je do swojej kolekcji :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przepiękne pocztówki! Ta mapkowa kartka jest super, a te z widokami są cudne! Ja także mam jedną pocztówkę z Republiki Zielonego Przylądka i to nawet od Ciebie :) Wciąż czeka na swoją publikację na blogu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z przyjemnością ją obejrzę :)

   Usuń