12 maja 2015

Liechtenstein

Pierwsza pocztówka z Liechtensteinu.
Ma wszystka co lubię, i piękny widoczek, i nawiązanie do tradycji kraju. 


Księstwo Liechtensteinu to małe górskie państwo leżące pomiędzy Austrią i Szwajcarią. Główną rzeką jest Ren, a stolicą Vaduz. Cała granica zachodnia państwa przebiega wzdłuż biegu Renu, wschodnia zaś wyznaczana jest przez łańcuchy alpejskie. Jego powierzchnia liczy zaledwie 160 km2 i mieszka tu ok. 35 tys. mieszkańców.
Nazwa państwa pochodzi od nazwiska rodu książęcego Liechtenstein, który na przełomie XVII i XVII wieku zakupił tereny dzisiejszego księstwa.
Na pocztówce -
jeden  z najcenniejszych zabytków Vaduz, górujący nad miastem na wysokiej skale  zamek warowny. Twierdza ta w swojej obecnej formie powstała w XVI wieku i po dziś dzień pełni funkcję siedziby rodowej Książąt Liechtenstein. Ze względu na to, że cały czas na zamku zamieszkuje rodzina książęca jego wnętrza nie są udostępnione dla zwiedzających.
Poniżej -tradycyjne stroje.

12 komentarzy:

 1. Ten zamek jest świetny! To jest mały kraj, ale myślę, że warty odwiedzenia :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam, że stolica tego kraju to taka zwyczajna wioska, w której praktycznie nic ciekawego nie ma, ale i tak warto odwiedzić ten kraj :) Chciałabym kiedyś zawitać i zobaczyć taki zamek, położony w bardzo ładnym miejscu, na żywo. Pocztówka mnie także się podoba, lubię i tradycyjne stroje, i lokalnych ludzi i widoki, więc wszystko się zgadza.W sumie to właśnie mi przypomniałaś, że jeszcze nie pokazałam mojej kartki z tego miejsca :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chętnie zobaczę jeszcze jakąś kartkę z tego kraju :)

   Usuń
 3. Piękna pocztówka, Gratuluje nowego kraju do kolekcji;-) jeśli miała bym okazje odwiedzić ten kraj przypadkowo czy przy okazji,to nie protestowała bym ;P

  P.S- melduje że kartki dotarły ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję nowego kraju w kolekcji! I to jeszcze z taką piękną pocztówką! Połączenie pięknego widoczku ze strojem regionalnym :) Piękne!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta pocztówka ma także wszystko to co ja lubię :) Zamek i ludzie w stroju ludowym :) Piękna kartka! Gratuluję pocztówki z takiego małego kraju.

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję nowego państwa do kolekcji :) Pocztówka jest świetne, bardzo spodobały mi się stroje kobiece i ten zamek z tyłu, chętnie w nim zamieszkam :))

  OdpowiedzUsuń
 7. Ależ piękne i egzotyczne perełki tu prezentujesz!
  Z przyjemnością zaglądam.... :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Super, że udało Ci się dostać kartkę z Liechtensteinu - ten kraj był jednym z pierwszych, z których otrzymałam pocztówkę (a nawet dwie pocztówki) z prywatnej wymiany. Pamiętam, że zdziwiłam się wówczas, czytając, że w kraju tym walutą jest frank szwajcarski.
  Moja pocztówka również przedstawia ten zamek na skale. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluję nowego kraju w zbiorach! Piękna kartka, szczególnie ten górny widoczek :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kiedy zobaczyłam miniaturkę na liście blogowej... pomyślałam - ja muszę to zobaczyć! Pocztówka jest przepiękna, nie dość, że jest po prostu ładna, to jeszcze jak piszesz - łączy i widoczek i kulturę. Gratuluję takiego okazu w kolekcji :).

  OdpowiedzUsuń
 11. Gratuluję rzadkiego kraju w kolekcji! Pocztówka z Liechtensteinu to prawdziwy rarytas w Polsce. No i widok na pocztówce tematycznie związany z tym krajem.

  OdpowiedzUsuń