4 marca 2015

Monety

Dzisiaj nie będzie pocztówek :(
Może zauważyliście, że w górnej części bloga pojawiła się zakładka  'Monety'.
Nie mogę powiedzieć, że zbieram i kolekcjonuję monety. W zasadzie same się 'nazbierały'. Jakieś pozostałości po czasach PRL-u, niewydane resztki waluty na wyjazdach zagranicznych, a ostatnio także monety przychodzące w kopertach z pocztówkami. Okazuje się, że wiele osób chętnie wymienia monety za pocztówki lub kolekcjonuje jedno i drugie.
Ludzie zbierają różne rzeczy, czasami dziwne /jak dla mnie/.
Ostatnio wymieniałam się pocztówkami z osobą, która zbiera papierki po cukierkach.
Zebrałam więc te 'drobniaki' i pokazuję je na moim nowym blogu. Jeżeli ktoś jest zainteresowany i ma podobne hobby to zapraszam.

http://monety-ze-swiata.blogspot.com/

A Wy, czy zbieracie jeszcze coś oprócz pocztówek ?

9 komentarzy:

 1. Ja mam całe pudełko monet! Najstarszą mam z 18... któregoś roku... Kilka razy wymieniałam się - monety w zamian za pocztówki. Monet nie zbieram, ale tak jak Tobie same się nazbierały. Mam nie tylko z Polski, ale i z innych krajów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Monet nie zbieram, ale także mam kilka z innych krajów, a gdzieś w domu rodzinnym kilka jakiś starych polskich monet. Oprócz monet mam też kilka magnesów i przywieszek do kluczy, za którymi przepadam, choć też nie koniecznie kolekcjonuję. Jak byłam młodsza kolekcjonowałam słoniki (porcelanowe, szklane, mosiężne, materiałowe, w sumie jakie wpadły w ręce) ;) Moja mama natomiast zbiera różne aniołki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też mam sporo monet i też "same się nazbierały". Nie powiedziałabym, że kolekcjonuję, ale mam sporo breloczków. Zawsze je dostaje od przyjaciół jako pamiątki z podróży :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja również mam monety z wyjazdów zagranicznych oraz przesłane od innych osób z różnych państw na całym świecie. Monety traktuję jako pamiątkę, coś materialnego. Specjalnie ich nie zbieram, ale i nie wyrzucam. Poza tym kolekcjonuję znaczki pocztowe, mapy i książki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja mam monety z tzw automatów, w większości z Austrii

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też mam pełno różnych monet, głównie z Litwy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zauważyłam tę zakładkę, ale na bloga jeszcze nie zaglądałam. Mój znajomy z klasy zbiera monety, sporo mu zostało po dziadku, który był kapitanem statku i wiele podróżował...
  Też mam trochę monet z różnych krajów, zostały po wyjazdach albo od kogoś je dostałam - od penpalki, babci czy innej postcrosserki. ;)
  W sumie pocztówki to coś co zbieram z największą pasją. Moja mama kolekcjonowała opakowania po czekoladach, gdy była młodsza. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja natomiast oprócz pocztówek kolekcjonuje też magnesy na lodówkę! ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja też nie zbieram monet, ale kilka razy zdarzyło się, że dostałam kartkę na której jest przyklejona moneta.

  OdpowiedzUsuń