20 października 2014

Floryda

Pocztówka z Florydy, a właściwie z wysp położonych obok Florydy.
Przebyła 8556 km i dotarła aż po 128 dniach !


Florida Keys to archipelag obejmujący około 1700 wysp koralowych i wysepek tworzących łańcuch długości 240 km od południowo-wschodniego krańca półwyspu Floryda. Wyspa Key West jest położona ok. 140 km na północ od Kuby i jest najbardziej wysuniętym na południe punktem kontynentalnej części USA. Przy dobrej pogodzie, przy użyciu lornetki, można podobno zarysy Kuby zobaczyć.

Piękne plaże, wspaniałe warunki do surfowania i nurkowania, park stanowy z unikalną roślinnością i zwierzętami. Szkoda, że tak daleko.


PS. Czy uważacie, że weryfikacja obrazkowa komentarzy chroni przed spamem? Bo niestety utrudnia życie blogowe. Ja jej nie mam, spamy pod komentarzami się nie publikują tylko 'wpadają' do zakładki SPAM, skąd można je hurtem usunąć.

5 komentarzy:

 1. Bardzo w moim klimacie :) Świetna!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojej! Tak długo szła!? Dobrze, że nie zginęła w drodze bo byłoby szkoda tak ładnej pocztówki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Twój wpis obudził we mnie nadzieję, że moja pocztówka do Białorusi, która straciła datę ważności, ale została na moją prośbę wspaniałomyślnie zarejestrowana przez Postcrosserkę w końcu do niej dojdzie. :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna kartka ;)
  Możliwe ,że weryfikacja obrazkowa chroni przed spamem, ale jej nie używam, bo to strasznie irytujące ;p Mam tak samo jak ty , że swap wpada do oddzielnej zakładki ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tyle dni! Już co prawda jest expired, ale zawsze miło dowiedzieć się, że coś nie zaginęło. :)
  Też nie używam weryfikacji obrazkowej, bo wydaje mi się, że może irytować czytelników, chociaż to jest pewna ochrona przed spamem - jeśli ktoś wkleja komentarze jak leci, to nie będzie miał czasu i chęci, aby wpisać kilka cyfr. A spam wpada mi do osobnej zakładki.

  OdpowiedzUsuń