Tę piękną kartkę otrzymałam od Weroniki jako wygraną w konkursie.
To nasze piękne Bieszczady - widok z Osadzkiego Wierchu na Połoninę Wetlińską, Połoninę Caryńską i Tarnicę
Połonina jest wyrazem wschodniosłowiańskim i oznacza miejsce płone – puste, nieużyteczne, tj. nienadające się do uprawy roli.
Ta nazwa w Polsce ma charakter lokalny i odnosi się głównie do Bieszczad. Są to łąki, zbiorowiska muraw alpejskich wykształconych ponad górną granicą lasu. To obszar roślinności o charakterze naturalnym, ale jego zasięg poszerzył znacznie człowiek, stosując metody tradycyjnej gospodarki szałaśniczo-pasterskiej (wycinanie zarośli krzewów i drzew, wypalanie lasu, wypas owiec i bydła, koszenie). Tworzą je zbiorowiska traw, borówczysk i roślin zielnych.
Połoniny Wetlińska i Caryńska są najczęściej odwiedzanymi miejscami w Bieszczadach.
Ja, niestety, tam jeszcze nie byłam :(
Od Weroniki? To chyba od mojej siostry :) No i miałam z nią w tym roku wybrać się na Połoninę Caryńską, ale mi niestety się nie udało :( Nigdy też nie byłam na Połoninie Wietlińskiej, ale ogólnie mam zdobytych 8 szczytów w Bieszczadach. Jest tam naprawedę pięknie, a ta pocztówka przypomina mi o tych fajnych chwilach spędzonych w górach :)
OdpowiedzUsuńMiło jest się dowiedzieć, że jesteście siostrami :)
UsuńNo i gratuluję takich wypraw w Bieszczady. Ja jak jadę w góry , to raczej w Tatry, bo mam bliżej.
Byłam w Bieszczadach dawno temu i nawet już nie pamiętam, na jakie góry wówczas udało mi się wejść :( W tym roku Beskid Sądecki, ale chyba jednak Tatry i okolice Zakopanego lubię najbardziej. :)
OdpowiedzUsuńA i dodam jeszcze, że u mnie na blogu pierwszy post podsumowujący akcję "Stop samotności blogerskich skrzynek"!
UsuńCieszę się, że nagroda jest u zwycięzcy :)
OdpowiedzUsuńPiękny widok ;)
OdpowiedzUsuńPolska tez ma swój Dziki Zachód, a raczej Wschód czyli Bieszczady.
OdpowiedzUsuńNie byłem, ale chętnie bym zobaczył.
kocham góry, kartka śliczna :)
OdpowiedzUsuń