18 września 2015

Język trolla

Ostatnio wzbogaciłam się o kilka pocztówek z Norwegii. To pierwsze kartki z tego kraju. Na początek pokazuję  bardzo charakterystyczne i fotogeniczne miejsce.
  

Trolltunga czyli 'język trolla'. To skała o charakterystycznym kształcie znajdująca się w Norwegii na wysokości 1100 metrów nad jeziorem Ringedalsvatnet.
Dzięki licznym publikacjom i rankingom, w których Trolltunga bardzo często zajmowała czołowe miejsca, skała ta staje się jedną z największych atrakcji Norwegii i  miejsce to jest odwiedzane przez coraz większą liczbę turystów z całego świata.
Jeden z amerykańskich magazynów internetowych  uznał Trolltungę najlepszym na świecie miejscem do zrobienia  selfie.
Uznana jest też za jedno z dziesięciu najlepszych miejsc do wędrówek, chociaż trekking w to miejsce zajmuje 8 godzin.
Jest to jednak miejsce niebezpieczne. Po śmiertelnym wypadku, w którym niedawno zginęła 24-letnia studentka z Australii, Narodowa Organizacja Turystyczna Norwegii usunęła ze swojej strony zdjęcia przedstawiające ludzi pozujących na skale Trolltunga i zdecydowała o czasowym zaprzestaniu promocji tej atrakcji turystycznej. Dziewczyna robiła sobie zdjęcie na krawędzi skały ale zrobiła o kilka kroków za dużo. 
Mimo wszystko chętnie bym tam pojechała. Wy pewnie też.

PS. Gdyby ktoś był zainteresowany tą pocztówka po lewej, to mogę się wymienić. A w ogóle to zajrzyjcie do zakładki SWAP, są tam różne kartki, krajowe i zagraniczne

11 komentarzy:

 1. Widoki zapierają dech w piersiach. Żeby stanąć na końcu tej skały trzeba mieć duża odwagę.

  Jeśli kartka jest jeszcze dostępna z chęcią bym się wymieniła.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowne miejsce. Mimo wszystko chciałabym takie selfie ;d Może mam dość dziwne przemyślenia, ale zastanawiam się, czy to miejsce jest popularne wśród samobójców...

  OdpowiedzUsuń
 3. Są śliczne!! Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się zobaczyć to miejsce na żywo! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Byłem jeszcze w tym miesiącu na słynnym Preikestolen :) Do cudownej trójki brakuje mi jeszcze Trolltungi i Kjeragbolten. Zakochałem się w Norwegii i na pewno jeszcze tam wrócę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety w Norwegii jeszcze nie byłam. Ale pocztówki z Preikestolen mam i pewnie wkrótce je pokażę.

   Usuń
 5. Piękne kartki :) chętnie bym takie przygarnęła ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne są te kartki! Mnie jako tako do Norwegii nie ciągnie, ale gdybym się tam jednak wybierała to na pewno chciałabym zobaczyć to miejsce, bo jest wspaniałe :)
  Mnie ciągnie bardziej na północ Norwegii, ale tak chyba mam z tymi skandynawskimi krajami :)

  OdpowiedzUsuń
 7. o tak, chciałabym zobaczyć to miejsce na żywo! widoki muszą być niezwykłe. lęku wysokości jako takiego nie mam, ale pewnie i tak stanie na krawędzi tej skały byłoby bardzo przerażające i ryzykowne.
  w mojej kolekcji jest niewiele pocztówek z Norwegii. :(

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja ostatnio oszalałam na punkcie Norwegii odkąd wybrałam sie tam na wakacje. Wiadomo jest zimno i ceny są straszne, ale myślę, ze warto odwiedzić ten kraj, który jedyny ma fiordy.

  OdpowiedzUsuń