14 stycznia 2016

Bruksela

Dwie pocztówki z Brukseli pokazujące dwa oblicza tego miasta. Starą, zabytkową część, i tę nowoczesną.


Grand Place - Wielki Plac w Brukseli, usytuowany w centrum miasta rynek  o nieregularnym kształcie. Pocztówkę  z tego miejsca pokazywałam i co nieco napisałam TU.
Plac z jego zabudową wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.Dzielnica Europejska i siedziba Parlamentu Europejskiego w Brukseli. 
Oficjalną siedzibą Parlamentu jest Strasburg, a Luksemburg i Bruksela uważane są za miejsca pracy. W Brukseli jednak odbywa się większość obrad parlamentu i mieszczą się biura poselskie, a także komisje parlamentarne i władze klubów. 

7 komentarzy:

 1. podobają mi się obie pocztówki, ale ciężko mi powiedzieć, która podoba mi się bardziej, bo i ta historyczna część Brukseli jak i ta imponująco nowoczesna jest niesamowicie piękna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W pierwszej się po prostu zakochałam. Czuć od niej niesamowity klimat!

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie dzisiaj otrzymałam pocztówkę z Brukseli i cieszę się ogromnie !:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hm... sama nie wiem, która mi się podoba najbardziej :D W pierwszej jest coś z klimatu Krakowa - i sama nie wiem czemu tak uważam :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie te dwie pocztówki się bardzo podobają, lecz jak miałabym wybierać to zdecydowanie ta pierwsza :) Pałac jest ślicznie oświetlony, uwielbiam takie klimaty!

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie podobają się obie, bo żadnej z nich nie widziałam nigdy wcześniej. Gdybym miała wybierać to postawiłabym na drugą :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zdecydowanie pierwsza pocztówka bardziej mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń