19 stycznia 2016

Nowy Jork z lotu ptaka

Nowy Jork z nieco innej perspektywy. Budynki są tu tak wysokie, że patrząc z doły trudno dostrzec ich szczyty. Tutaj spojrzenie z lotu ptaka /lub ze szczytu takiego wieżowca/.


Statua Wolności /obiekt z listy UNESCO/ na Liberty Island i widoczna za nią Ellis Island - wyspa, gdzie przed laty działało centrum przyjmujące emigrantów z Europy.  W tle budynki Manhattanu.


Południowy kraniec wyspy Manhattan. Na wyspie tej znajduje się  najmniejsza, a zarazem najgęściej zaludniona  i najbardziej prestiżowa dzielnica Nowego Jorku, o tej samej nazwie co wyspa.Ta część wyspy to tzw. Dolny Manhattan z widocznymi na zdjęciu drapaczami chmur dzielnicy finansowej, zielenią olbrzymiego publicznego parku - Battery Park i przystanią promową skąd można popłynąć m.in. pod Statuę Wolności.

10 komentarzy:

 1. Obie pocztówki są świetne,ale gdybym miała wybrać jedną z nich zdecydowała bym się na tą pierwszą! ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale piękne widoki! Chętnie poszukałabym szczyty tych budynków.. Albo chociaż próbowała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwsza jest idealna i bardzo lubię tę pocztówkę, mam ją nawet w ulubionych. Druga ma zniewalający widok, ale brakuje mi na niej napisu i wtedy byłaby świetna. W sumie to mam tyle kartek w swoich rękach, a nie mam ani jednej prezentującej Nowy Jork :D Amerykanie, od których otrzymałam kartki najwidoczniej woleli mi wysłać coś innego niż tak popularne miasto :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne są! Nie potrafię stwierdzić która bardziej mi się podoba :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwsza kartka jest obłędna! Tak jak nie lubie kartek z widokiem z lotu ptaka, tak te z chęcią bym chciała dostać!

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam takie pocztówki, a ta pierwsza szczególnie skrada serducho :D Piękny widok :D

  OdpowiedzUsuń
 7. naprawdę piękne pocztówki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierwsza kartka jest najlepsza! <3 Chętnie bym taką przygarnęła :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam widoki z lotu ptaka! :D Super to wygląda!

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie jestem w stanie wybrać, która pocztówka jest ładniejsza. Obie przedstawiają śliczne widoki i mają piękne kolory! Całkiem niedawno dostałam kartkę z Nowego Jorku, nie mogę się napatrzeć, muszą tam mieć dużo ślicznych pocztówek! ;)

  OdpowiedzUsuń