24 lipca 2015

Afrykańska egzotyka

Pocztówka przywędrowała z daleka, z RPA,  i jest dość egzotyczna.
Przedstawia sceny z życia plemion afrykańskich.


Jak większość krajów afrykańskich, tak i w RPA struktura etniczna jest dość zróżnicowana co wiąże się z występowaniem tu różnych plemion.
 
Najliczniejszą grupę stanowią tu Zulusi. Inne plemiona zamieszkujące RPA to Soto, Kosa oraz Tswana. Ważną grupę stanowią również Afrykanerzy /Burowie/, którzy są potomkami holenderskich osadników i ludności rodzimej. Poza tym mieszkają tu także Anglicy oraz ludność pochodzenia azjatyckiego.

Główną religią, skupiającą największą liczbę wyznawców jest chrześcijaństwo. Na drugim miejscu plasują się religie rodzime . Niewielki odsetek stanowią także hindusi oraz muzułmanie.

12 komentarzy:

 1. Przepiekna kartka z prawdziwą afrykańską egzotyką. Widziałam tez inne kartki z tej serii i wszystkie są równie piękna jak Twoja.

  OdpowiedzUsuń
 2. To wspaniałe, że produkuje się takie pocztówki. Jadąc do Afryki, prawdopodobnie nie poznalibyśmy wszystkich tych plemion i tradycji. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. U Ciebie prawdziwa afrykańska pocztówka z RPA. Moje pocztówki z tego kraju raczej nie przypominają Afryki:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam tylko jedną pocztówkę z tego kraju, ale taką plemienną chętnie bym przygarnęła. Lokalni ludzie to coś co lubię, a Ty Krystyno miałaś dzisiaj wyczucie z tym postem, bo akurat chwilę przed nim dodałam do ulubionych kartkę z RPA, którą zobaczyłam na PC :) https://www.postcrossing.com/postcards/ZA-74407 - ciekawe z którego z tych plemion pochodzi ta kobieta :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też lubię takie pocztówki pokazujące miejscowe zwyczaje, ludzi, zwłaszcza z tak odległych krajów.

   Usuń
 5. Niesamowita pocztówka! Przyznam szczerze, że nie interesuje mnie kultura Afrykańczyków, jednak ta kartka jest naprawdę intrygująca i nie pogardziłabym taką w swojej kolekcji. Gratuluję takiej zdobyczy! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo intrygujaca kartka! :) Te ktore mam w kolekcji z RPA, nie wygladaja jak z RPA, a szkoda :(
  Zapraszam do siebie :)
  Dodaje do obserwowanych :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna. To właśnie dzięki pocztówkom poznałam wiele ciekawych plemion o których prędzej nie miałam pojęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękna pocztówka ! Odwzorowuje idealnie Afrykę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Strasznie podoba mi się ta pocztówka <3 Sama mam tylko jedną z RPA (http://minona.wix.com/mailboxfullofworld#!Pierwsze-pocztówkowe-spotkanie-z-Czarnym-Lądem-RPA/c1rfl/55902b680cf26415bc8008da). Słyszałam, że od jakiegoś czasu ciężko otrzymać stamtąd pocztówkę, ale widzę, że jednak można czyli już chyba nie jest źle :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wow! Ale cudo! Zazdroszczę i gratuluję takiej afrykańskiej kartki ;p

  OdpowiedzUsuń