17 grudnia 2016

Chińskie krajobrazy

Chiny to nie tylko wspaniałe  zabytki architektury jak Zakazane Miasto czy Wielki Mur, ale także piękne krajobrazy, zwłaszcza górskie. A jest co podziwiać, bo góry i wyżyny zajmują większą część tego państwa.

Yangshuo - obszar na południu Chin. Jedno z piękniejszych miejsc w tym kraju. Słynie z dużego nagromadzenia krasowych ostańców, które wyrastają z płaskich, wiejskich terenów. Między nimi porozrzucane są owocowe gaje, pola ryżowe i pastwiska, a po rzece Yi pływają niewielkie bambusowe tratwy.


Huang Shan czyli Żółte Góry - pasmo górskie we wschodnich Chinach. Obszar słynie z pięknych krajobrazów, wschodów słońca, granitowych szczytów o osobliwych kształtach, charakterystycznego gatunku sosny, gorących wiosen, śnieżnych zim i zjawiska morza mgieł czyli zalegającej poniżej szczytów powłoki chmur. Góry Huang Shan są częstym tematem w chińskim malarstwie i literaturze, a także nowoczesnej fotografii. Stanowią jedno z głównych miejsc turystycznych w Chinach. Oprócz pięknych krajobrazów turystów przyciągają liczne schroniska i hotele na szczytach gór /jedno widoczne na zdjęciu/ oraz skalne schody wykute na zboczach, jest ich podobno ok. 60000.

Góry zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz