18 października 2016

Makau

Nowe państwo w kolekcji.
Makau lub Makao to oficjalnie Specjalny Region Administracyjny Makau – jeden z dwóch, obok Hongkongu,  specjalnych regionów administracyjnych Chińskiej Republiki Ludowej, znajdujący się na wschodnim wybrzeżu Chin.

Wydzierżawione w 1557 przez rząd Chin Portugalczykom i wyniku układów dyplomatycznych przekształcone w kolonię portugalską. W latach 1951-1976 terytorium posiadało status prowincji zamorskiej, a potem portugalskiego terytorium specjalnego zarządzanego przez gubernatora.  Makau przeszło pod administrację chińską w grudniu 1999 roku, po 442 latach administracji portugalskiej.
Słynie m.in. z hazardu a tamtejsze kasyna zarabiają więcej niż wszystkie amerykańskie z Las Vegas włącznie. Od tego kraju wzięła swoja nazwę gra karciana makao.


A na zdjęciu panorama tego liczącego  nieco ponad pół miliona ludności państwa-miasta, z wieżą  Macau Tower o wysokości 338 metrów na pierwszym planie.

3 komentarze:

 1. Piękna kartka :)
  Też mam kartkę z Makau :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna ta pocztówka, widok jest świetny. Mam jedną pocztówkę prezentującą Makau i jest na niej jeden z tych mostów z tego co pamiętam :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Super widok! Ja jeszcze nie mam Macau w swojej kolekcji i pewnie szybko mieć nie będę, bo narazie nie swapuję:/

  OdpowiedzUsuń